13. ročník soutěže v účetnictví Má dáti dal

Celostátní soutěž z účetnictví 2019

Ve dnech 28. – 29. 1. 2019 se uskutečnil 13. ročník celostátního kola soutěže v účetnictví  MD – DAL. Organizátorem soutěže, jako již tradičně každým rokem je Soukromá vysoká škola ekonomická Znojmo. V letošním roce se soutěže zúčastnilo 46 obchodních akademií se svými 98 studenty.

Své znalosti účastníci prokazují ve dvou soutěžních dnech. První den píší soutěžící čtyřhodinový písemný test, ve kterém prokazují účetní znalosti z jednotlivých účetních oblastí. Druhý soutěžní den studenty čekal elektronický test z účetních znalostí. Pro soutěžící tento test znamená maximální soustředění a řadu záludností, především v podobě vícečetných odpovědí.

Naši školu reprezentovaly studentky třídy 4. B – Monika Kurletová a Michaela Valiašková. Studentky se umístily v této náročné soutěží v první polovině soutěžního pole a ze zúčastněných obchodních akademií Moravskoslezského kraje svými znalostmi studentky obsadily pomyslnou druhou příčku.

Děkujeme studentkám za vzornou reprezentaci školy.

Zapsala: Ing. Helena Svršková