15. ročník soutěže v účetnictví Má dáti dal

Semifinálová část soutěže v účetnictví pro Střední školy

Vzdělávací středisko Ing. Pavel Štohl, s. r. o., pořádalo ve spolupráci se SVŠE Znojmo dne 25. 1. 2022 semifinálovou část soutěže Má dáti dal, která se v důsledku COVIDových opatření konala on-line. Soutěž byla určena pro studenty čtvrtých ročníků obchodních akademií a ostatních středních odborných škol s výukou účetnictví. Každá škola mohla nominovat maximálně 5 studentů a celkem se soutěže zúčastnilo 212 soutěžících. Tato část soutěže trvala 80 minut a obsahovala celkem 25 testových otázek z teorie a 4 sady příkladů na vybrané agendy, kdy každá agenda měla 15 účetních případů.

Do finálového kola, které se uskuteční koncem března ve Znojmě, postoupilo celkem 100 nejlepších studentů, a to při dodržení podmínky, že jednu školu mohou reprezentovat maximálně 2 studenti. Naší školu reprezentovali celkem 4 studenti – Aneta Robenková, Marta Vilcseková, Klára Matoušková a Vojtěch Král. Do celostátního finálového kola poustoupila Aneta Robenková, která obsadila 15. místo a Marta Vilcseková, která skončila na 42. místě. Díky svému skvělému výsledku je mezi náhradníky i Vojtěch Král.

Ing. Petra Sedlářová