ČS Finanční excelence pro školy (červen 2012)

Ve dnech 25. – 27. 06. 2012 proběhl na naší škole projekt „ČS Finanční excelence pro školy“ na podporu finanční gramotnosti studentů, do kterého se zapojilo 96 studentů třetích ročníků.

Tento projekt, jehož know-how při výuce finanční gramotnosti certifikovalo MŠMT, realizovala společnost KFP s. r. o. za sponzorské podpory České spořitelny. Naše škola byla vybrána spolu s dalšími 11 školami v republice.

Studenti získali zábavnou formou zkušenosti z oblasti osobních financí, které jim umožní nejen uspět v osobním životě, ale i případně pomohou do budoucna při hledání zaměstnání. V průběhu tří dnů se postupně seznamovali s jednotlivými finančními produkty, tím že hráli zábavnou stolní hru Finanční svoboda. Hráli ji celkem čtyřikrát a pokaždé simulovala jinou rodinu s různými finančními cíli. Studenty hra zaujala a velmi se jim líbila. Poslední čtvrtá hra byla hrou finálovou, kde studenti, kteří se umístili na prvních třech místech, obdrželi od hlavního sponzora tohoto projektu České spořitelny vkladové certifikáty.

Umístění:

1. místo Marek Horáček I 3.
  2. místo Šimon Duraj I 3.
  3. místo Markéta Ratkidisová A 3. B

Tyto tři krásné dny potvrdily myšlenky J. A. Komenského ŠKOLA HROU.

Ing. Helena Svršková

Pohled studenta

Když nám učitelé koncem školního roku 2012 oznámili, že naše škola byla vybrána do projektu „Finanční gramotnost“, moc
nadšený jsem nebyl. Přeci jen, prázdniny se kvapem blížily a já už nechtěl nad ničím přemýšlet. To jsem však ještě nevěděl, co mne a mé spolužáky čeká.
Byly to hodiny zábavy u stejnojmenné hry „Finanční gramotnost“, kterou nás učili hrát jak kantoři, tak i firma KFP ve spolupráci s Českou spořitelnou.
Hlavní cíl této hry spočíval ve vzdělávání studentů v oblasti znalostí vlastních financí. Za tři dny jsme se velmi zábavnou a hravou
formou naučili, jak zacházet s našimi financemi, jak postupně a systematicky splňovat naše sny a dosáhnout finanční nezávislosti. Celá akce
vyvrcholila soutěží o to, kdo na konci hry bude mít nejvíce finančních prostředků k dispozici. Na tři nejlépe umístěné studenty čekaly moc pěkné
ceny v podobě flash disků, poukazů apod.

Tímto bych chtěl za všechny studenty moc poděkovat paním
učitelkám, které tuto akci iniciovaly, vždy rády poradily a staraly se o celkovou pohodu při hraní.
Jako dárek jsme od firmy KFP dostali dvanáct her, na kterých se můžeme dále zdokonalovat, nebo můžou sloužit jako velmi dobrá náplň hodin. Z pohledu
studenta musím konstatovat, že celá tato akce byla velmi zdařilá a vůbec by mi nevadilo si ji v budoucnu zopakovat.

Martin Flídr