Krajské kolo soutěže EKONOMICKÝ TÝM (07. 10. 2014)

V letošním školním roce se poprvé pořádala krajská kola již tradiční celostátní soutěže EKONOMICKÝ TÝM. Soutěž byla vyhlášena MŠMT a Asociací obchodních akademií. Zapojit se mohli žáci 4. ročníků studijních oborů „obchodní akademie“ a „ekonomické lyceum“. Naše škola se stala krajským organizátorem soutěže, která proběhla 7. října 2014. Pozvání přijalo celkem 6 středních škol zřizovaných krajem.

V první části soutěže zpracovávaly tříčlenné týmy studentů testy z tematických oblastí profilových předmětů studovaných oborů: ekonomika, účetnictví, právo a ICT. Pracovali na počítačích v prostředí Moodle. Druhá část soutěže byla zaměřena na prezentaci odborného ekonomického tématu před komisí. Týmy studentů si v průběhu 60 min. připravovaly s dostupností informací na internetu prezentaci v MS PowerPoint na téma: Jaké ekonomické a jiné aspekty mohou zastavit odliv mladých lidí z našeho kraje? Spousta myšlenek a názorů studentů byla jistě podnětná i pro odbornou porotu složenou členy ze Zastupitelstva kraje a výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost, z Informačního a poradenského střediska pro volbu povolání Úřadu práce Ostrava, z Odboru dopravy Magistrátu města Ostravy, z Komerční banky a GE Money Bank.

Děkujeme všem zapojeným školám a blahopřejeme vítězům!

Ing. Marie Katapodisová

Výsledková listina