Poznávací exkurze Praha (16. – 18. 09. 2013)

V termínu 16. – 18. 09. 2013 se uskutečnila poznávací exkurze do Prahy pro 4. ročníky. Zúčastnilo se celkem 30 studentů ze všech 4. ročníků, kteří absolvovali náročný program, spojený s poznáváním Prahy a návštěvou divadla Na Vinohradech. Studenti se díky paní průvodkyni seznámili s historií centra Prahy, byli v židovské synagoze, navštívili Pražský hrad, Petřín, Vyšehrad, podnikli prohlídku Stavovského divadla. Počasí nebylo příznivé, tak se některé aktivity musely omezit. Přesto se výlet vydařil a studenti si odnesli zajímavé zážitky.

Mgr. Jolanta Dorotíková, Ing. Petr Haman

Postřehy studentů

PRAHA, aneb výlet 4. ročníků L 4., I 4. a A 4. OA Poruba

Šestnáctého v pondělí na nádraží sbalení, i s našimi učiteli do vlaku jsme nastoupili.

Vyjeli jsme ze Svinova, vystoupili u Smíchova, a pak rovnou na metro, koho by to nepletlo?

Nebylo to více než sto honů, ubytovali jsme se v penzionu.

Všude, kde jsme měli sraz, čekalo se na někoho z nás.

S naší milou průvodkyní, nenudili jsme se ani chvíli.

Prošli jsme si Václavák a Karlův most, na Staromáku koupili si něco pro radost.

Škoda jen, že pršelo, to nás trochu mrzelo. Deštníky jsme nezavřeli, ještě, že jsme je s sebou měli.

Navštívili jsme i Pražský hrad, potom také Vyšehrad.

Na památku fotky máme z Petřína a byli jsme i v zrcadlovém sále.

I kulturní zážitek jsme měli, do divadla Na Vinohradech jsme za odměnu směli.

Moc jsme toho nenapsali, ráno jsme se nasnídali, sbalit jsme se museli, i když domů jsme jet nechtěli.

Dobře jsme se bavili, ty tři dny jsme si užili!

Jenže skončil v Praze čas a musíme se učit zas!