Beseda Rasismus a xenofobie (20. 05. 2011)

V pátek 20. 05. 2011 se dvě třídy druhého ročníku studijního oboru obchodní akademie (A 2.A, A 2.B) zúčastnily besedy s problematikou rasismu a xenofobie. Lektorkou byla Jana Bělohlávková, která dlouhodobě pracuje pro organizaci Mládež v akci, metodikem na akci byl MgA. Petr Kantor. Besedy byly součástí projektu Mobilní škola interkulturního učení a celý projekt byl financován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

Na naší škole tyto besedy proběhly také v rámci celosvětového projektu Světová škola.

V první části po vzájemném seznámení se byly na programu besedy pojmy, které se dotýkají problematiky rasismu a xenofobie (násilí, tolerance, emancipace, náboženství, norma, demonstrace, …).

Druhá část besedy byla zaměřena na příběhy cizinců, které se odehrály na území naší republiky. Studenti je měli ztvárnit do podoby komiksů a poté je převyprávět i s vlastním doplněním závěrečné fáze.

Závěrečná část besedy po shrnutí problematiky rasismu a xenofobie byla věnována diskusi studentů.

Mgr. Jana Kondeková