Přenáška s pracovníkem Komerční banky (listopad – prosinec 2011)

V měsíci listopadu a prosinci se studenti čtvrtých ročníků, oboru obchodní akademie a ekonomického lycea, zúčastnili dvou dvouhodinových přednášek v prostorách školní auly, které pro naše studenty připravil pracovník Komerční banky z Ostravy-Poruby.

V 1. přednáškovém bloku studenti získali základní informace o bance a jejích produktech.

Tento přednáškový blok mohli studenti využít k zopakování a prohloubení znalostí o dané problematice k ústní maturitní zkoušce.

2. přednáškový blok byl již zaměřen na konkrétnější informace, které sloužily k získání dalších informací k rozšíření znalostí v oblasti finanční gramotnosti.

Studentům byly představeny možnosti vhodného investování finančních prostředků. Pracovník banky je seznámil s postupem tvorby osobního finanční plánu a zmínil se rovněž o dopadech světové krize a krize Eurozóny na bankovní sektor v České republice a ostatních zemí EU.

Studenty tato přednáška zaujala a věřím, že se stane nedílnou součástí výuky v předmětu ekonomika.

Ing. Helena Svršková