Beseda s pracovníkem Úřadu práce Ostrava (28. 01. 2013)

Dne 28. 01. 2013 se studenti čtvrtých ročníků zúčastnili besedy s pracovníkem Úřadu práce Ostrava.

Tato beseda se řadí k těm, které se již pravidelně každým rokem konají pro studenty maturitních ročníků. Jediná změna oproti předchozím rokům bylo místo konání, kdy se beseda poprvé konala v prostorách auly naší školy.

Studenti se seznámili s vývojem nezaměstnanosti v ČR a poté i v našem regionu. Zopakovali si základy pracovního práva, především v oblasti uzavírání pracovní smlouvy a ukončení pracovního poměru. Dostali informace o možnostech svého dalšího vzdělávání.

Jistě k té nejzajímavější části patřily informace, jak postupovat po ukončení střední školy. Jaké povinnosti vyplývají absolventům střední školy, kteří ukončí studium v řádném či opravném termínu. Jak postupovat v případě přijetí či nepřijetí na vysokou školu, zda a kdy jsou povinni se hlásit na úřadu práce a dalších institucích.

Tato beseda dala studentům odpovědi na řadu otázek, které budou muset v brzké době řešit po ukončení studia na naší škole.

Ing. Helena Svršková