Přednáška pro 4. ročníky (03. 12. 2013)

Dne 03. 12. 2013 se konala přednáška pro 4. ročníky, na které se studenti dozvěděli informace o jednotlivých vysokých školách, přijímacím řízení, národních srovnávacích zkouškách NSZ, testu OSP a co dělat, když se na VŠ nedostali. Součástí byla také prezentace oboru Účetnictví a daně na Ekonomické fakultě VŠB-TU Ostrava.

Účast byla velká, asi 50 studentů. První část prezentace vedla PhDr. Ing. Palochová a PhDr. Ing. Pšenková z EkF VŠB, prezentovaly obor Účetnictví a daně a odpověděly na dotazy. Každý přítomný dostal brožurku s informacemi o přijímacím řízení a drobný reklamní dárek.

Druhou část prezentace vedla VP PhDr. Pechová.
Vysvětlila proces přijímacího řízení na VŠ a národně srovnávací zkoušky SCIO.
Objasnila nejasnost kolem testu OSP – Obecné studijní předpoklady a připomněla jejich termíny.

Aktuální informace a odkazy jsou k dispozici na výukovém portále Moodle – sekce Výchovné poradenství.

Odezva studentů byla kladná, akci hodnotí jako přínosnou.

PhDr. Ladislava Pechová