Přednáška Logistika (13. 04. 2016)

Pro studenty 2. ročníků uspořádala dne 13. 4. 2016 společnost Kaufland, se kterou naše škola uzavřela v tomto školním roce partnerství, v pořadí již druhou přednášku, tentokrát na téma logistika. Zástupci společnosti Kaufland studenty seznámili s podstatou a významem tohoto pojmu a s fungováním logistiky v praxi. Logistika jako taková se zabývá tokem zboží od dodavatele k odběrateli a jejím úkolem je zajistit, aby bylo zboží, ve správném čase, množství a kvalitě na správném místě a se správnými náklady. Žákům bylo vysvětleno, že je nutno logistiku optimalizovat tak, aby představovaly pro firmu co nejmenší náklady. Dozvěděli se také něco o chodu skladu, kde dochází k příjmu zboží, o pracovních pozicích, jako je například skladních či provozní manažer, a technickém vybavení skladu. Pro studenty, kteří by se chtěli v budoucnu vydat touto cestou, byla přednáška určitě zajímavá a rádi uvítáme další týkající se tohoto tématu.

Mário Tomica, student 2. B