Odborná přednáška – Finanční správa

Ve čtvrtek 20. dubna 2017 byla pro studenty třetích ročníků oboru Obchodní akademie uspořádána odborná přenáška pod vedením paní Ing. Petry Homolové, vedoucí oddělení sekretariátu ředitele a tisková mluvčí Finančního úřadu pro Moravskoslezský kraj. Paní inženýrka studenty seznámila s daňovým systémem v ČR, výběrem daní, podáváním daňových přiznání. Hovořila také o finanční správě jakožto o instituci, o jejím chodu a organizační struktuře. Lehce nakousla i problematiku EET, tedy Elektronické evidence tržeb. V krátkosti hovořila o pracovních příležitostech v této oblasti pro absolventy naší školy. Přednáška byla velice zajímavá, studenti využijí získané informace, jak v odborných ekonomických předmětech, tak u maturitní zkoušky.

Mário Tomica