Soutěž OFFICE 2017

Ve čtvrtek 7. 12. se studenti Vojta Drnovský (2.C), Standa Kocsis a Roman Repka (oba 3.B) zúčastnili

XII. ročníku regionální soutěže OFFICE 2017

Tuto soutěž tradičně pořádá Mendelova střední škola Nový Jičín a koná se na Obchodní akademii v Šenově u Nového Jičína.

Studenti své znalosti porovnávají ve třech oblastech IT dovedností – v textovém editoru, tabulkovém procesoru a prezentačním programu. V každé kategorii zpracovávají souvislý příklad, na který mají pouze 30 minut čistého času.

Letošního XII. ročníku se účastnilo 56 studentů z 20 středních škol Moravskoslezského kraje.

Naše škola se v tomto roce zapojila do soutěžního klání po čtvrté. Na soutěž se původně připravovali spolu s Vojtou studenti 4. ročníku Andrea a Jakub, ale oba se dva dny před soutěží z důvodu nemoci omluvili. Ochotně je zastoupili právě Standa s Romanem, kteří měli pouze jeden den na přípravu. A klobouk dolů, hoši to opravdu zvládli skvěle!

Nejlépe se umístil Roman Repka na 14. místě, Vojta Drnovský obsadil 18. místo a hned za ním následoval Standa Kocsis na 19. – 20. místě.

Studentům děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Ing. Jana Krejčí