100 let vzniku republiky: Famous Personalities over 100 Years

Tři třídy oboru Obchodní akademie (1.A, 1.B a 2.A) se v hodinách ANJ připojily k oslavám 100. výročí vzniku Československa.

Studenti se anglicky naučili významná „osmičková data“ v naší moderní historii a krátce komentovali jejich průběh a význam pro další období.

• 28 October 1918 – Czechoslovak Independence Day
  • Munich Treaty of September 1938
  • 1948 – the Communist Party came to power
  • 1968 – Warsaw Pact invasion of Czechoslovakia
  • 1989 – the Velvet Revolution

Rovněž si formou prezentací připomněli významné osobnosti, které stály u zrodu republiky, bojovaly za demokracii, pravdu a slušnost. Studenti si připomněli ale i ty, kteří proslavili Československo (později Česko a Slovensko) ve sportu a kultuře.

Celý vzpomínkový blok pak ukončili kvízem – The Czech Republic Quiz, který rovněž posílil jejich zeměpisné, historické a kulturní vědomosti i pocit hrdosti být studentem/občanem České republiky.
Portréty významných osobností jsme vytiskli a vyzdobili jimi jazykovou učebnu.Třeba nás budou v něčem inspirovat. 🙂 🙂 🙂

Se studenty zorganizovala a zapsala Mgr. Michaela Kubáčková