1. B vyrazila na vesmírnou misi

Žáci 1. B se stali aktéry jedinečného napínavého příběhu ODYSEA HOLY, který byl obohacen vizuálními efekty a rekvizitami.

V hibernačním sále ulehli do svých kójí a na 3 hodiny se proměnili v astronauty kosmické lodi a odletěli na Mars. Tak náročná mise se zpravidla neobejde bez problémů a ani naši astronauti nebyli výjimkou. V průběhu mise museli žáci vyřešit problémy se ztrátou energie či odvrátit hrozící explozi kosmické lodi. Z jejich pohledu však bylo nejnapínavější zlikvidovat mimozemskou nestvůru.

Při plnění překážek využili znalosti z fyziky, chemie, matematiky a tělesné výchovy. Hra neměla jen vzdělávací charakter, došlo také ke stmelení kolektivu a k rozvoji zdravého sebevědomí každého z žáků.

Vzdělávací program pořádá Svět techniky Ostrava.

Mgr. Monika Chvostková