Logická olympiáda

V týdnu 15. – 21. října 2019 probíhala soutěž Logická olympiáda pořádaná Mensou. Ani tentokrát jsme nezůstali stranou a do této netradiční soutěže se zapojili.

Logická olympiáda je svým způsobem unikátní, protože netestuje dosažené znalosti, neboli schopnost se nabiflovat. Účastníci při řešení logických úloh prokazují své schopnosti samostatného, kreativního, logického uvažovaní a pohotového rozhodování.

Trocha statistiky

Z celé České republiky se soutěže zúčastnilo 13 412 řešitelů v kategorii C pro střední školy, z toho 1 462 v našem Moravskoslezském kraji. A ze kterých krajů se hlásí děti nejčastěji? Z Jihomoravského a Moravskoslezského kraje. Je vidět, že kreativita, samostatné přemýšlení a schopnost se pohotově rozhodnout nám rozhodně nejsou cizí.

Na naší škole se do soutěže se zapojili žáci třídy 1.A, 1.C, 2.A, 2.B, 2.C, 3.A, 3.B, 3.C. a celkově se zaregistrovalo 108 našich studentů.

Děkujeme všem zapojeným žákům i vyučujícím a vítězům blahopřejeme.

Zapsala: Mgr. Monika Chvostková