Virtuální prohlídka Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky

V březnu a v dubnu 2021 se studenti 1. a 2. ročníků v rámci online výuky ZSV virtuálně podívali do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Na prohlídku se připravovali v rámci online výuky, někteří oprášili informace staršího rázu, někteří načerpali něco málo nového.

Prohlídka se konala prostřednictvím streamu na YouTube kanálu Sněmovna pro vzdělání a trvala jednu vyučovací hodinu.

Průvodcem byl pan Miroslav Kupka, pracovník oddělení komunikace a vzdělávání Parlamentního institutu Kanceláře Poslanecké sněmovny.

Ten velmi zajímavým způsoben studenty provedl celou PS, zmínil i historická období.

Někteří studenti měli možnost podívat se i na zasedání třeba zemědělského výboru.

Dotazy studentů byly kladeny prostřednictvím chatu u videostreamu nebo hlasově přes server Discord.

Týkaly se : délky zasedání PS či jejich výborů, provozu PS v současné době, hlasování v PS i při zapomenutí karty, platnosti zákonů z Rakouska-Uherska při vzniku Československa, omluvy poslanců z důvodu nemoci, …, volby poslanců, jejich počtu v rámci jedné politické strany, … platů poslanců, pana prezidenta Zemana, technických problémů, pokut za nevhodné jednání, …

Prohlídka splnila očekávání studentů, měla velmi rychlý spád, včetně představení jednotlivých tříd ze strany studentů a závěrečného poděkování.

Mgr. Jana Kondeková a studenti 1.A, 1.B, 1.C, 2.A, 2.B a 2.C
Technická podpora Ing. Aleš Oujezdský, PhD.
Fotogalerie Mgr. Jana Kondeková