Česká republika v Evropské unii

21. dubna 2021 se studenti 2. A a 2.C v rámci online výuky ZSV podívali do Informačního střediska Poslanecké sněmovny na Malostranském náměstí 6 v Praze 1, kde se zúčastnili vzdělávacího semináře pod názvem Česká republika v EU.

Miroslav Kupka z Parlamentního institutu Poslanecké sněmovny studenty krátce seznámil se všemi třemi částmi semináře.

2.A se zapojila do semináře Základy evropského integračního procesu. Jednalo se o třicetiminutovou přednášku s následnou diskusí o vývoji evropské integrace, rozšiřování EU a o základních institucích. Přednášející byla JUDr. Jana Francová, odbornice Kanceláře Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

2.C se účastnila 3. tematického bloku pod názvem Aktuální otázky. Přednášející Mgr. Eliška Jonášová studenty uvedla do problematiky předsednictví ČR, EU v době pandemie, Erasmu a dalších aktuálních témat evropské politiky.

Témata byla zajímavě zvolená, jednotlivé snímky prezentací odpovídaly jednotlivým bodům přednášky.  Dotazy studentů byly kladeny do chatu a týkaly se především financí EU, Erasmu a rozličných vzdělávacích programů. Ale třeba také očkování.

Mgr. Jana Kondeková a studenti 2.A a 2.C
Fotogalerie: Mgr. Jana Kondeková, Ing. Liběna Krchňáková