BESEDA S ODBORNÍKEM Z ÚŘADU PRÁCE

Dne 31. ledna 2022 se v prostorách auly naší školy uskutečnila pro studenty 3. a 4. ročníku přednáška pracovnice Kontaktního pracoviště Úřadu práce ČR v Ostravě. V příjemné atmosféře se studenti seznámili s náplní práce Informačního a poradenského střediska (IPS).

Ve svém vystoupení se přednášející zaměřila na důležitost vzdělání jako nutného předpokladu pro budování úspěšné kariéry a se studenty probrala příležitosti „KAM PO STŘEDNÍ ŠKOLE“. Studentům představila nejen možnosti vysokoškolského studia v našem regionu, ale věnovala se také praktickým otázkám, které jsou spojeny s nástupem do zaměstnání např. jak se posuzuje po skončení studia status studenta nebo na co si dát pozor při zaměstnání v zahraničí.

Pro studenty určitě byly přínosem také informace, týkající se možnosti otestovat svou osobnost a získat pomoc při rozhodování, na kterou profesi se nejlépe hodí.

Studenti se do průběhu přednášky aktivně zapojili a věříme, že byla impulzem k zamyšlení nad směřováním profesního života.

PhDr. Ladislava Pechová, výchovná a kariérová poradkyně
Ing. Yvona Fidzinská, vyučující ekonomických předmětů