LYŽAŘSKÝ VÝCVIK 21.3. – 25.3.2022

Lyžařský výcvik OA Poruba se letos uskutečnil v lyžařském středisku Skipark Gruň v Beskydech.  Zúčastnilo se 33 studentů z 2. a 3.ročníků, kteří měli zájem naučit se lyžovat, případně se zdokonalit v carvingovém lyžování nebo se naučit základy jízdy na snowboardu. Ubytování jsme byli na chatě Had v areálu Armaturka. Počasí bylo vyloženě jarní, užili jsme si dostatek sluníčka, ale i sněhu. Výcvik probíhal každý den dopoledne i odpoledne dle programu na svahu u sedačkové lanovky. Ve středu jsme podnikli odpolední vycházku k chatě Švarná Hanka a kolem hotelu Charbulák jsme se vraceli zpět. Večerní program byl vyplněn tematickými filmy a přednáškami se zaměřením na 1.pomoc a Bezpečnost na horách s členem Horské služby. Pak měli studenti jednotlivých tříd zábavný herní program. Na závěr lyžařského výcviku se studenti zapojili do soutěže, ve které tvořili videa na téma Co jsme zažili na lyžáku. Poslední večer pak proběhlo vyhodnocení soutěže.

Celkově lyžařský výcvik proběhl v pohodě a všichni účastníci budou určitě rádi vzpomínat na prožité dny.

Mgr. J. Dorotíková