Beseda s americkými piloty v rámci Dnů NATO

14. 9. 2022 naši školu navštívilo 5 amerických pilotů v rámci ostravských Dnů NATO.

Létají na stroji B-52, základnu mají v Barksdale v Louisianě.

Studenti seznámili piloty prostřednictvím svých krátkých prezentací s Českou republikou, Ostravou i naší školou.

David Anderson s manželkou, Christopher Hawn, Leonard Werner, Christopher Bluto a Kerry Baker velmi ochotně odpovídali na dotazy (předem připravené i náhodné) studentů 2.C, 3.A, 3.B a 3.C.

Odborné otázky se týkaly výcviku, licencí, vojenských misí, …oddechové otázky se týkaly třeba volného času, dream jobs, …

Besedy probíhaly v angličtině v učebnách 3, 6, 7 a 25.

Doprovodem pilotů byla Anna Ledahudcová.

Velké poděkování patří všem těm, kteří se podíleli na tvorbě otázek či prezentací, poděkování angličtinářkám za spolupráci, poděkování SRPOA za finanční příspěvek na občerstvení, poděkování Mgr. M. Kubáčkové za vytvoření 2 nástěnek, poděkování za fotodokumentací p. Lucii Tomisové, PhDr. L. Pechové.

Takže za rok ve stejnou dobu na stejném místě.

Za sekci cizích jazyků Mgr. Jana Kondeková