KAM PO STŘEDNÍ ŠKOLE?

Na naši školu zavítala 31. 1. 2023 Ing. Iveta Vedmochová z Informačního a poradenského střediska Úřadu práce v Ostravě s velmi zajímavou přednáškou na téma ,,Kam po střední škole?“. Přednáška byla určena pro čtvrté ročníky. Paní inženýrka Vedmochová ji pojala z praktického hlediska, aby budoucí absolventi věděli, jaké mají možnosti po získání maturitního vysvědčení. Informovala je, jak postupovat při hledání práce, při získání případné rekvalifikace, o možností využití kariérového poradenství a také o navazujícím studiu (jazykové školy, vyšší odborné školy, VŠ nebo studium v zahraničí). Studenti také dostali cenné informace ohledně napsání svého životopisu a jak dlouho mohou využít status studenta. Přednáška byla vedena často formou diskuze, což umožnilo studentům získat odpovědi na své otázky.
Studentům držíme palce, ať jsou i po ukončení studia na naši škole úspěšní, a ať je jejich budoucí volba tou pravou.

Ing. Petra Sedlářová