Velikonoce v hodině AJ s rodilým mluvčím

I v tomto školním roce jsou hodiny angličtiny s rodilým mluvčím velmi pestré. Po velkém úspěchu v únoru, kdy studenti 2. ročníků přinesli ochutnávku cukroví a vlastnoručně upečených dobrot ke Dni sv. Valentýna, si i letos v úterý 4.4. 2023 zpestřili výuku s naším milou Ladou Nikodem z Jihoafrické republiky povídáním o Velikonocích.

Měli možnost se dozvědět něco málo o historii „britských“ Velikonoc a tradicích v Jihoafrické republice a porovnat je s českými. Žáci naší lektorce prezentovali typicky české velikonoční zvyky a nechyběla ani ochutnávka tradičního velikonočního beránka. Jmenovitě bych chtěla poděkovat slečně Nathalii Strnad z 2.B, která neváhala a pro spolužáky dobrovolně napekla vynikajícího beránka a linecké cukroví. Žáci IT třídy-převážně chlapci-měli jako vždy velkou pomoc ve svých maminkách, které rovněž napekly a nazdobily výborné sladké pečivo.

Všichni si hodinu moc užili a už se těší na další společnou výuku.

Za komisi cizích jazyků

Mgr. Eva Pražanová