ZÁJEZD DO VÍDNĚ 2. a 3.5.2023

Na začátku května se někteří studenti naší školy zúčastnili jednodenního zájezdu do sousedního Rakouska na návštěvu Vídně. Po kovidové době, kdy se cestovat nedalo nebo nedoporučovalo, byl o tento zahraniční zájezd zájem. Vypraveny byly dva autobusy v termínech 2.5. a 3.5. 2023. Cestovní kancelář Maxner, se kterou naše škola dlouhodobě spolupracuje, vyslala na tyto zájezdy své průvodce, kteří moc zajímavě vyprávěli o habsburském sídle – zámku Schönbrunn i o nejznámějších památkách Vídně. Po komentované prohlídce zahrad zámku a centra města měli studenti asi 2 hodiny rozchod, aby mohli sami nasát atmosféru rušného velkoměsta, okusit tradiční pokrmy nebo si koupit nějaké suvenýry. Mnozí využili i znalostí cizích jazyků – angličtiny, ale také němčiny k tomu, aby se dorozuměli, koupili si občerstvení nebo si přečetli menu na jídelních lístcích. Všichni si zájezd užili a někteří pořídili i pěkné fotografie. Už teď se těšíme na další poznávání krás sousedních zemí.

Za komisi cizích jazyků

Mgr. Eva Pražanová
Mgr. Michaela Kubáčková

Zvláštní poděkování patří kolegyni Mgr. Dagmar Richterové za perfektní přípravu, organizaci a komunikaci s cestovní kanceláří. 😊