Zaúčtuj to

Dne 31. května 2023 se naše škola poprvé zúčastnila soutěže „Zaúčtuj to“ pořádané na půdě Mendelovy univerzity v Brně. Jednalo se o základní kolo této soutěže, do kterého bylo přihlášeno 20 týmů. Za naši školu jsme do klání o nejlepší účtaře vyslali 2 týmy ze 3. ročníku – tým 1 ve složení Barbora Lachnitová, Eliška Dřezová a Monika Šrubařová a tým 2 ve složení Kateřina Kreissová, Kristýna Jelínková a Marek Ožana.

Soutěž odstartovala řešením případové studie, která obsahovala 5 agend k zaúčtování s maximálním bodovým ziskem 100 bodů. Zde oba naše týmy uspěly a postoupily do semifinále. Tým 1 dokonce dosáhl nejlepšího bodového hodnocení ze všech – 93,5 bodů a byl po případové studii na 1. místě. Semifinále pak probíhalo ve 3 skupinách po pěti týmech, a to formou hry „Riskuj“. Tady však ve velké míře rozhodovalo i štěstí a jedna jediná špatně zodpovězená otázka rozhodla o tom, že se ani jeden tým do finále už nedostal. I přes zklamání studentů to však byla zajímavá zkušenost, která se našim šikovným účtařům určitě zúročí v dalších soutěžích.

Ing. Barbara Barošová

Fotoglaerie