Soutěž Office 2023

Ve čtvrtek 14. 12. 2023 se studenti naší školy ve složení Jakub Slazyk z 3.C, Adam Tomášek z 4.C (oba již zkušení borci z minulého ročníku) a Lukáš Červenka z 3.A zúčastnili

XVI. ročníku regionální soutěže OFFICE 2023.

Soutěž pořádá Mendelova střední škola Nový Jičín v sídle Obchodní akademie v  Šenově  u Nového Jičína.

Studenti porovnávají své znalosti ve třech oblastech IT dovedností – textový editor, tabulkový procesor a prezentační program. V každé kategorii zpracovávají samostatná zadání, na která mají postupně 30 minut čistého času, oddělená krátkými oddechovými časy.

Letošního již XVI. ročníku se zúčastnilo 44 studentů z 13 středních škol Moravskoslezského kraje. Soutěžící si mohli vybrat česká, či anglická zadání.  Naši studenti zvolili více obsazenou českou verzi.

Adam Tomášek se umístil na 1. místě a domů si – mimo jiných hodnotných cen – odnášel tiskárnu.  Pozadu nezůstal nováček soutěže – Lukáš Červenka – s krásným 4. místem. Těsně v závěsu byl Jakub Slazyk s 11. pozicí.

Studentům moc děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a věřím, že v příštích letech na jejich úspěchy navážeme.

Jitka Krčková