Nahradí nás umělá inteligence?

Dne 31. ledna 2024 se konala přednáška Vysoké školy báňské Technické univerzity, která byla určena pro 4. ročníky.

V první části jsme se seznámili s nezaměstnaností v České republice a za pomoci prezentace jsme se dozvěděli, jak to je s některými pracovními místy z hlediska toho, za jak dlouho je nahradí umělá inteligence. Přednášející nám poté doporučil metodu, jak si vybrat správné povolání, které by nás mohlo bavit, a zároveň takové, ve kterém nedojde v nejbližší době k nahrazení umělou inteligenci a stroji. Ve druhé části jsme se pak aktivně hlásili a rozebírali, kterými dovednostmi a zkušenostmi oplýváme a jak moc vzácné tyto dovednosti jsou. Na konci přednášky jsme měli čas na dotazy, ať už ohledně prezentace anebo ohledně jiných ekonomických témat, která nás zajímala. Dotkli jsme se témat jako avokádová ekonomika, nebo například inflace v domácnostech.

Tato přednáška mě opravdu moc bavila, dozvěděl jsem se spoustu informací, díky kterým jsem si ujasnil, do jakého zaměstnání bych neměl či měl směřovat. Přednáška byla podána zábavnou formou a vyhrazený čas uběhl velice rychle.

Marek Ožana, student 4.A