SCATE 9/2024 – 1. ročníky

Na začátku školního roku 2024/25 se 92 našich nových studentů prvních ročníků všech oborů postupně setkalo 2. a 3. září v učebně č. 7 za účelem ověření svých znalostí anglického jazyka ze základních škol.

On – line test probíhal na počítačích v prostředí SCIO DAT. Skládal se z poslechových cvičení a ze cvičení ověřujících znalost gramatiky a čtení s porozuměním.

Hodnocení probíhá vždy podle Evropského referenčního rámce v rozpětí A0 až C1.

Naši studenti využili téměř celou škálu od úrovně A1 až po B2.

Trošku statistiky: celkem 92 testovaných studentů, z toho 11 studentů dosáhlo úrovně A1, 32 studentů úrovně A2, 41 studentů úrovně B1, 8 studentů úrovně B2.

Ke zkoušce si studenti mohou doobjednat certifikát dokazující jejich celkovou jazykovou úroveň.

Za sekci cizích jazyků blahopřeji všem a přeji hodně úspěchů nejen ve studiu angličtiny.

Mgr. Jana Kondeková
Technická podpora: Ing. Jiří Kalousek