PIŠQWORKY

Naše škola se připojila k největší soutěži pro studenty středních škol Česka a Slovenska ve hře piškvorky. Školního kola se ve čtvrtek 3.10.2024 zúčastnilo 27 studentů a ve skupinách si 16 z nich vybojovalo postupová místa do pavouka. V pavouku se hrálo na dvě výhry a vzhledem k dlouhým zápasům se finále dohrálo až ve středu 9.10.

Studenti si vyzkoušeli systém SWAP1 – způsob rozehrání duelu. Hráči se dohodnou na tom, který z nich začíná, a ten pak nakreslí dva stejné symboly (například 2 kolečka) a jeden jiný (například 1 křížek). Protihráč si pak vybere, za jaký ze symbolů bude hrát. Začíná hrát hráč, jehož symbolů je v poli méně.

Zájem o výhru byl umocněný možnosti dostat se do pětičlenného týmu, který nás bude reprezentovat v dalších turnajových úrovních.

1.místo: Daniel Balogh, 1.C
2.místo: Jakub Slazyk, 4.C
3.místo: Filip Pavelek, 4.C
4.místo: Natálie Urbánková, 3.A
5.místo: Adam Grabacz, 1.A

Gratulujeme všem a držíme palce našemu týmu do dalších bojů.

Mgr. Marcela Ondrúšová a Mgr. Monika Chvostková