Adaptační kurz studentů prvních ročníku: Zážitky plné zábavy a nových přátelství

Ve dnech 9. – 12. září 2024 se studenti prvního ročníku (nejprve 1. A, poté 1. B, nakonec 1. C) naší střední školy zúčastnili adaptačního kurzu, který se konal v krásném prostředí na Gruni. Cílem tohoto kurzu bylo nejen poznat nové spolužáky, ale také si užít zábavné chvíle, které přispějí k lepšímu sžití kolektivu na začátku školního roku.

První den byl věnován seznamovacím aktivitám, které přispěly k odbourání počáteční nervozity a vytvoření přátelské atmosféry mezi studenty. Organizátoři si připravili různé týmové hry, které nejen rozvíjely spolupráci, ale také pomohly studentům navzájem se lépe poznat. Bylo vidět, jak se studenti postupně uvolňují a začínají se bavit. Atmosféru naplněnou smíchem a vzájemným povzbuzováním si všichni náramně užili i při večerních dobrodružných hrách.

Druhý den se studenti vydali na procházku do okolí Gruně, kde je čekaly nádherné výhledy na Beskydy. Výletu se třídou 1. B se zúčastnil i nový pan ředitel, který přijel studenty pozdravit a poznat je i z jiné stránky. Procházka totiž nabídla prostor k dalším rozhovorům a prohloubení nových vztahů.

Adaptační kurz tak splnil svůj účel – studenti si nejen užili dva dny plné zábavy a aktivit, ale především odjížděli s pocitem, že mají vedle sebe nové přátele. Těšíme se na další zážitky a nové výzvy, které nás během společných let čekají!