Beseda s novinářem Moravskoslezského deníku

Studenti 2. A a 2. B zúčastnili krátké besedy s novinářem panem Radkem Lukszou.

Po úvodním seznámení a nástinu cesty, kudy se pan Luksza dostal ke své práci žurnalisty, následovaly otázky jednoznačně se vztahující k tisku.

První část dotazů i odpovědí se zabývala oblastí tištěných novin. Studenti zmiňovali bulvár i sportovní rubriky.

Noviny si vezmu ve vlaku, tam jsou zadarmo,“ směje se Dan.

Filip v „áčku“ přiznává, že vyhledává zpravodajství a zajímá se o dění . Na internetu vše najde. Okamžitou on-line dostupnost informací oceňuje jedním hlasem celá třída.

Naopak různých regionálních mutací Deníku si studenti všimnou až po upozornění.

Další student v souvislosti s rozvojem digitálních technologií a nových zpravodajských platforem vyjadřuje obavy o osud tradičních tištěných médií.

V závěru besedy se studenti dotkli i problematiky čtení knih k maturitě. Všichni by velmi uvítali, kdyby se jim povolily elektronické verze knih a učebnic dostupné na internetu. Stačilo by jen číst a klikat, každý prostřednictvím svého chytrého zařízení.

Jednoznačným závěrem besedy studentů oboru obchodní akademie s novinářem v rámci předmětu Základy společenských věd bylo, že internetová komunikace je současné mladé generaci nejbližší.

Celá akce proběhla v rámci mediálního vzdělávání Jednoho světa na školách.

Mgr. Jana Kondeková
Radek Luksza