Beseda s redaktorkou a moderátorkou České televize

Poslední hodina ZSV ve 3.C a rovněž poslední  v celém  řádném studiu byla věnována besedě s redaktorkou a moderátorkou České televize  Mgr. Ing.  Ivou  Kubankovou.

V úvodu Iva představila sebe i svou na první pohled vůbec nenáročnou práci. Studenty zaujal způsob, jak se ke zpravodajství a moderování dostala. Na prvním místě je MATURITA a pak záleží na každém jednotlivci. Ona dala přednost dvěma vysokým školám, které zároveň úspěšně vystudovala. Byly to Ekonomická fakulta VŠB -TUO a Filozofická fakulta OU.

Ve druhé části besedy následovaly připravené dotazy ze strany studentů, které směřovaly k pracovní době, na  oblast zpravodajství, používané techniky a postupy, živé vstupy, nejzajímavější i nejsmutnější reportáže, osobnosti, se kterými se ve studiu setkala (prezident, předseda vlády, …), …

Individuální dotazy se týkaly nejnovějších akcí, možné práce či jen brigády.

Tato akce proběhla v rámci Týdnů mediálního vzdělávání, které organizuje Jeden svět na školách.

Mgr. Jana Kondeková
Fotogalerie Lucie Tomisová