Beseda se spisovatelem M. Vieweghem (12. 11. 2008)

Dne 12. 11. 2008 se studenti L4.A, L4.B, A4.A, A4.B a L3.B zúčastnili besedy a autorského čtení se spisovatelem Michalem Vieweghem. V zaplněné aule VŠB TU v Ostravě – Porubě se sešli studenti i dalších ostravských středních škol.

Michal Viewegh je v současné době považován za jednoho z nejvýznamnějších a nejpopulárnějších českých spisovatelů, který vstoupil do literatury v druhé polovině 90. let. Autor románů Báječná léta pod psa, Výchova dívek v Čechách, Účastníci zájezdu nebo Vybíjená zde představil svou novou knihu s názvem Román pro muže, jež je jakýmsi pomyslným pokračováním úspěšného bestseleru Román pro ženy.

Povídání a autorské čtení doplnil i Vieweghův „dvorní nakladatel“ Martin Reiner. Ten zaujal svou smýšlenou postavou „milionáře“,jehož příběhy se již více než rok objevovaly na serveru idnes.cz.

Celé odpolední posezení se neslo v přátelském a vtipném duchu a bylo zakončeno autogramiádou obou autorů.