Beseda se starostkou Ostravy-Poruby

31. 5. a 1. 6. naši školu navštívila starostka městského obvodu Ostrava-Poruba, Ing. Lucie Baránková Vilamová, PhD.

Se studenty 2. A a 2. B besedovala i na téma “obec”.

Paní starostka studenty seznámila s chodem úřadu a se svým obrovským množstvím pracovních povinností, zejména z oblasti zahraničních styků, veřejného pořádku a požární ochrany, financí, publicity obvodu a sportu a volného času.

Předem připravené a náhodné otázky byly všechny s velkým zájmem ze strany paní starostky zodpovězeny.

Dozvěděli jsme se, jak se k této práci i do politiky dostala (náhodou), co se jí na této práci líbí či nelíbí (pokud Vás jakákoliv činnost posune dopředu, pokračujte v ní, pokud Vám ale více bere, než dává, je čas na změnu), zda má stálou pracovní dobu (ano, 24 hodin denně 7 dnů v týdnu), co plánuje do budoucna (v dalších volbách se pokusit obhájit svůj současný post), zda je práce stresující (ano, zajímavá byla myšlenka o obecních bláznech, kteří ke zbytečnému stresu také přispívají).

Dotazy se týkaly i volného času, znalostí cizích jazyků, oblíbené barvy, charity, změn v Porubě, …

45 minut uteklo opravdu velmi rychle.

Poděkování náleží místním ajťákům, Markovi a Filipovi, díky kterým jsme i další zajímavosti mohli zhlédnout prostřednictvím školní techniky.

Děkujeme paní starostce za čas, který si na nás našla, a přejeme hodně úspěchů v soukromém i pracovním životě.

Mgr. Jana Kondeková, 2.A a 2.B
Fotogalerie Lucie Tomisová