Cambridgeské zkoušky – pretesting podzim 2018

Naši studenti se dle svého zájmu opět zúčastnili podzimního  pretestingu v ostravské Britské radě. Testy z anglického jazyka  v papírově podobě proběhly v hudební místnosti, která je přizpůsobena náročnému poslechu. Tentokrát se testování týkalo úrovní B1 a B2.

Studenti si ověřili své znalosti v poslechu, čtení s porozuměním i v doplňování gramatických kategorií.

Přechod z úrovně  B1 do B2 je nejen dle zúčastněných v náročné slovní zásobě, v mnoha případech neznámé ze školní výuky. Studenti musí pohotově reagovat na velké množství nejrůznějších cvičení a nesmí se nechat zaskočit počátečním neporozuměním. V testu je třeba hledat základní smysl, neznalost některých slovíček musí jít stranou.

Další testování i pro širokou ostravskou veřejnost proběhne v dubnu 2019. V případě Vašeho zájmu o pretest zdarma je třeba si zamluvit termín a danou úroveň.

Více informací na www.kmo.cz, sekce Britské centrum

Mgr. Jana Kondeková