Čertovské klání v rychlosti psaní (prosinec 2009)

Někteří studenti možná ani neví, že tato soutěž je již dlouholetou tradicí na naší SŠ OA-Poruba. Byla prováděna vždy před Vánoci, proto také její původní název zněl „Vánoční kapr”, a byl přejmenován do dnešního znění až s příchodem paní profesorky Ing. Grygarové, tedy „Čertovské klání v rychlosti psaní”.

Jde vlastně o soutěž v psaní všemi deseti na počítači v programu ATF (all ten fingers), který je vlastně jeden z potřebných programů u nás na škole. Psal se opis na 7min určeného textu s podmínkou pro postup a umístění 99,50 % přesnosti, s nejmenší rychlostí 170 úhozů za minutu.

Této soutěže se účastnili obvykle skupinky lidí po 2 – 4 z každé třídy všech ročníků. Každý soutěžící dostal malou odměnu za účast a vítězové samozřejmě pak i nějakou tu cenu za umístění. Podle názvu Vám již vyzní, že se tohoto klání museli zúčastnit čerti a čertice, kteří nejspíš letos měli za sebe náhradníky, neboť zde na fotografiích můžete vidět jen pár „roháčů”.

I přesto se zde utkalo dost studentů, ovšem účast v této soutěži může být vždy větší, stačí jen zlepšit své dovednosti v psaní a i vy si můžete příště osladit den tou malou sladkostí, kterou dostanete i za účast. Přeji mnoho štěstí v příští soutěži a veselé Vánoce.

Kristýna Olšarová, A2.B

Vyhodnocení soutěže