Český parlament a parlamentarismus

16. června 2021 se studenti 2.A v rámci výuky ZSV zúčastnili online semináře Český parlament a parlamentarismus.

Organizátorem bylo Oddělení komunikace a vzdělávání Parlamentního institutu Kanceláře Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.

Průvodcem semináře byl Miroslav Kupka, pracovník Parlamentního institutu, který zajímavým způsoben nastínil průběh jednotlivých částí.

Naši studenti se zúčastnil hned první části, která nesla název Parlament v českém ústavním systému.

Oprášili své znalosti z průběhu tohoto netypického školního roku, povzpomínali na legislativní proces a jistě načerpali i nějakou novou informaci.

V průběhu semináře bylo možné klást dotazy. Ty se týkaly např. nutnosti Senátu v ČR, pravomocí obou komor, historie parlamentarismu z Velké Británie, …

Mgr. Jana Kondeková a studenti 2.A
Fotogalerie Son Tran Trang, 2.A

Český parlament a parlamentarismusČeský parlament a parlamentarismus