Den otevřených dveří GE Money Bank (19. 03. 2014)

Dne 19. 03. 2014 se studenti čtvrtých ročníků zúčastnili Dne otevřených dveří Centra zákaznických služeb GE Money Bank, a.s. v Ostravě-Hrabové.
Centrum zákaznických služeb v Ostravě-Hrabové v současné době zaměstnává téměř 700 zaměstnanců na telefonických a administrativních pozicích. Tímto se řadí mezi přední zaměstnavatele v Moravskoslezském kraji.

Studenti měli jedinečnou možnost zblízka si prohlédnout budovu i zázemí zákaznického centra, získat představu jaké procesy v bance fungují a navíc se mohli dle svého zájmu zúčastnit některého ze série zajímavých workshopů a přednášek vedených zkušenými odborníky.

Naši studenti projevili zájem o tyto přednášky a workshopy:

• Budova zákaznického centra, prohlídka budovy
  • Pravdy a mýty o roli manažera – diskuze s manažery GE Money, co se skrývá za jejich rolí.
  • Jak uspět u výběrového řízení – Co vše je důležité pro úspěch na výběrovém řízení? Jaké jsou nejčastější chyby uchazečů o práci? To vše a mnohem více se dozvěděli z úst té nejpovolanější – Manažerky Lidských zdrojů GE Money Bank, a. s.
  • Vyjednávání – Schází vám na schůzce někdy správné argumenty? Máte pocit, že má druhá strana převahu při vyjednávání a vy s tím nemůžete nebo neumíte nic udělat? Chcete vědět, jak být při vyjednávání dohod úspěšní?
  • Současné ekonomické trendy – ekonomika očima hlavního analytika GE.
  • Moderní trendy v marketingu

U studentů se tato akce setkala s velkým zájmem a rovněž hodnocení celé akce bylo z jejich strany velmi pozitivní.

Ing. Helena Svršková

Zhodnocení této akce „perem a očima“ studentů:

1. příspěvek

„Jak hodnotí den otevřených dveří GE Money studenti čtvrtého ročníku ekonomického lycea OA Poruba?
Hezky strávené dopoledne v příjemném prostředí plném energických lidí, kteří rozdávali zkušenosti z praxe s důvtipem.
Zúčastnili jsme se jak přednášky o moderních trendech v marketingu, tak o tipech jak uspět u přijímacího řízení.
Společně jsme se všichni po účasti shodli, že nám přednášky byly obrovským přínosem a celkově hezky stráveným dopolednem plným nových a hlavně zajímavých informací.“

Student třídy L 4

2. příspěvek

„Ačkoliv nejsem zastáncem ekonomiky, musím přiznat, že mě návštěva oné banky mile překvapila. Čekala jsem 2 hodinovou přednášku plného tlachání, které by s přísedících nepochopil nikdo. Avšak opak byl pravdou. Sice nás postihl déšť, ale po příchodu jsme byli občerstveni, takže jakoby nepršelo. Po organizačních nepříjemnostech, kdy jsme museli čekat o půl hodiny navíc, začala přednáška. Já osobně jsem se zúčastnila přednášky na téma Lidské zdroje. Pan a paní přednášející to vzali v podobě praxe, takže 2 hodiny utekly v proudu zábavy, kdy jsme měli za úkol roztřídit zaměstnance do postů na základě jejich vzdělání, zdravotním stavu apod. Jsem ráda, že jsem, že jsem banku navštívila a chválím i přístup zaměstnanců GE k nám, studentům. Za mě určitě palec nahoru, a jestli neodmaturuji, zúčastním se ráda znova.“

Studentka třídy A 4