DEN ZEMĚ NA OA Poruba 2024

Oslava Dne Země se na naší škole koná každoročně formou soutěží ve vytváření plakátů s enviromentální tématikou, probíhá úklid okolí školy a přilehlých míst od plastových a jiných odpadků, které následně studenti třídí do kontejnerů.

Většina aktivit probíhá v předmětu Biologie a ekologie v 1. ročnících, ale zapojit se mohou i ostatní studenti v jiných předmětech.

Každý rok máme tematicky barevný den, kdy soutěží třídy v počtu barevně oblečených studentů podle zvolené barvy. Rok 2022 byl ve znamení modré barvy – Modrá planeta, rok 2023 zeleným dnem – Zelená Země a rok 2024 ve žluté barvě – Nechceme plastový svět s vyjádření podpory třídění a zpracování plastů. K této aktivitě se přidávají také vyučující a personál školy.

Mgr. J. Dorotíková