Dny NATO (18. 09. 2009)

Studenti I4 se 18. 09. 2009 zúčastnili krátké besedy s americkými piloty v rámci ostravských Dnů NATO.

V 9 hodin v aule přivítali Dr. Petra Zlatohlávka, vedoucího projektové činnosti Informačního centra NATO v Praze. Ten je seznámil s činností svého pražského působiště a hlavně s vojensko-bezpečnostní organizací NATO, s jejími jednotlivými úkoly a cíli. Po úvodu v češtině i v angličtině studenti přivítali 4 americké piloty, kteří se účastní zahraničních misí v rámci NATO. Další část besedy proběhla pouze v angličtině, studenti měli možnost zeptat se účastníků misí na různé otázky, nejen pracovního, ale i soukromého charakteru. Této možnosti také využili a otestovali si svou angličtinu.

Američtí piloti si také prohlédli učebny naší školy. Po krátkém rozhovoru s paní ředitelkou se rozloučili se studenty I4 a vydali se na letiště v Mošnově, kde se připravovali na další akce.

Hosté byli Američtí piloti stíhaček F-15 ze základny v britském Lakenheath: Brent Golden, Dan Etue, Nick Brunet, Jacob Van Camp.