Ekonomický tým 2022

I v letošním školním roce naše škola organizovala krajské kolo soutěže Ekonomický tým, kterou vyhlašuje MŠMT spolu s Asociací obchodních akademií. Soutěž je určena pro tříčlenné týmy studentů 4. ročníků oborů Obchodní akademie    a Ekonomické lyceum.

Naše pozvání přijaly týmy středních škol, jejichž zřizovatelem je Krajský úřad Moravskoslezského kraje. Přivítali jsme studenty z Orlové, Českého Těšína, Opavy a Nového Jičína. Naši školu reprezentovali Vojtěch Mikeš (4. B), Klára Janková (4. A) a Liana Sajašová (4. A).

Soutěžící prošli testovací částí, která prověřila jejich znalosti z oblasti ekonomiky, účetnictví, informačních technologií a ověřila jejich všeobecný přehled. Poté si připravili prezentaci odborného ekonomického tématu, které letos bylo opravdu nelehké, aktuální a znělo: „Jak vnímáte současnou energetickou krizi?“. Prezentace proběhly před odbornou porotou, kterou tvořili vyučující odborných ekonomických předmětů všech zúčastněných škol.

Vítězným týmem krajského kola 8. ročníku se stal tým naší školy. Vojtovi, Klárce a Lie gratulujeme a přejeme hodně úspěchu v celostátním kole, které proběhne 15. – 16. 11.  a jehož organizátorem je OA a HŠ Havlíčkův Brod.

Všem zúčastněným školám děkujeme.

Ing. Martina Mertová

Výsledky soutěže Ekonomický tým 2022 v MSK