EKONOMICKÝ TÝM 2024

Krajské kolo celostátní soutěže
EKONOMICKÝ TÝM 2024

Dne 8. října 2024 se uskutečnil 10. ročník krajského kola celostátní soutěže Ekonomický tým, kterou pod záštitou MŠMT vyhlašuje Asociace obchodních akademií ČR. Soutěž tradičně organizovaná naší školou je určena tříčlenným týmům studentů 4. ročníků Obchodních akademií a Ekonomických lyceí.

Tento rok jsme přivítali studenty a jejich pedagogy z Českého Těšína a Opavy. Těšínská OA nasadila do soutěže dva týmy, opavská OA a SOŠ logistická jeden tým. Naši školu reprezentovaly rovněž dva týmy. První ve složení Natálie Bortolotti, Denisa Bazárová a Lukáš Červenka (ze třídy 4. A), za druhý tým bojovali Tereza Altmanová (4. A), Daniela Bazsová (4. A) a Matyáš Lukačovič (4. B).

Soutěžící museli nejprve projít testem, který ověřil jejich znalosti v oblastech ekonomiky, účetnictví, informačních technologií a všeobecného přehledu. Poté každý tým připravil a následně představil svou prezentaci na aktuální ekonomické téma „Máme přijmout euro?“. Tu hodnotila odborná porota složená z pedagogů všech zúčastněných škol.

Největší úspěch zaznamenal tým Natálie, Denisy a Lukáše z naší školy a stal se tak vítězem krajského kola. Gratulujeme a přejeme hodně štěstí v celostátním finále pořádané ve dnech 11. – 12. prosince 2024 Obchodní akademií Kubelíkova v Praze.

Děkujeme soutěžícím školám za pozitivní atmosféru, kterou svou účastí pomohly vytvořit, dále Sdružení rodičů a přátel OA Ostrava-Poruba za podporu a příspěvek v podobě hodnotných cen i studentům 4. ročníku za zajímavé prezentace stáží v rámci programu Erasmus+ během soutěže.

Ing. Petra Sedlářová
Ing. Liběna Krchňáková