Ekotým (2010)

Máme mezi sebou čerstvé absolventy, kteří se ještě před maturitou zúčastnili celostátní soutěže Ekonomický tým 2010, který organizuje Asociace obchodních akademií a Obchodní akademie Hodonín ve spolupráci se společností B.I.B.S., a. s. Do soutěže se zapojili čtvrťáci ze třídy I4 Informatika v ekonomice.

Soutěž má dvě kola. V prvním kole zpracovali případovou studii na téma – podnikatelský záměr při zahájení podnikání v libovolném oboru. Na vypracování studie pracovalo pět studentů – Marek Tvarůžka, Jakub Pospíšil, Martin Hausmeier, Jakub Gaj a Lenka Stará. Jejich práce byla porotou velmi dobře ohodnocena a tým byl pozván do druhého kola. Do Hodonína jela skupina ve složení Marek Tvarůžka, Martin Hausmeier a Veronika Bystrianská (posila z A4. B oboru Obchodní akademie).

Studenti zde ústně prezetovali vylosované téma a vypracovali písemný test ze znalostí ekonomiky a účetnictví.Zúročili zde svoji přípravu a získané vědomosti a obsadili pěkné 7. místo z 24 týmů. Jsme rádi, že tak pěkně reprezentovali sami sebe i školu.

Soutěž bude i příští rok. „Teď je řada na vás!” vzkazují úspěšní absolventi.

Ing. Miroslava Bukovská