Exkurse na Finančním úřadě Ostrava III (30. – 31. 05. 2011)

Ve dnech 30. a 31. 05. 2011 se studenti třídy A3.A a A3.B zúčastnili exkurse na Finančním úřadě Ostrava III. Studenti absolvovali přednášku, na které byli seznámeni s následujícími tématy:

• struktura daňové soustavy, rozpočtové určení daní
  • organizační struktura finančního úřadu Ostrava-Poruba
  • vedoucí jednotlivých útvarů vysvětlili náplň jejich práce
  • studenti byli seznámeni s funkci daňové informační schránky a s elektronickým podpisem a také s fungováním datových schránek

Poté následovala praktická část, kde se studenti na konkrétních pracovištích v pracovních skupinách seznámili s rozdílným postupem zpracování daňového přiznání, které je podáno v klasické papírové podobě nebo elektronicky. Studenti byli s průběhem exkurse spokojeni, ověřili si dosud získané znalosti z oblasti správy daní, získali nové informace, které mohou propojit a pochopit širší souvislosti státní správy. V příštích letech určitě doporučujeme exkursi pro studenty znovu zorganizovat.

Ing. Yvona Fidzinská, Ing. Anna Tichopádová