Exkurze do továrny Hyudai v Nošovicích

(Moderní technologie na vlastní oči)

Dne 25.6.2024 navštívili studenti třídy 3.C továrnu Hyundai (Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) v Nošovicích. Tato exkurze byla jedinečnou příležitostí vidět moderní automobilovou výrobu zblízka.

Po příjezdu a úvodní instruktáži následovala v konferenčním sále podrobná prezentace nejen o historii továrny, ale také o výrobních procesech i technických parametrech vyráběných vozidel. Poté studenti nasedli do elektrovláčku a vybaveni ochrannými brýlemi a audio-průvodcem projeli areál a některé výrobní haly. V té montážní je ohromilo precizní sestavování automobilů moderními roboty v dokonalé harmonii s lidskými pracovníky.

Věděli jste, že

• Hyundai v Nošovicích je jediným výrobním závodem této společnosti v Evropě
  • v továrně je 529 robotů
  • 3 200 zaměstnanců – z toho 92 % tvoří čeští občané
  • auta vznikají 24 hodin denně – linky nejedou jen o víkendech a svátcích
  • současnou výrobu táhne model Tuscon

A pokud chcete vědět více, navštivte společnost Hyundai prostřednictvím Vašeho počítače https://hyundai-motor.cz/, anebo si objednejte exkurzi a osobně se zajeďte podívat.

Stojí za to vidět, jak vše šlape Just in time!

Návštěva byla přínosná a obohacující i pro doprovod vyučujících:
Mgr. Michaela Kubáčková, Ing. Helena Svršková