Festival poezie

V pondělí 15. listopadu 2021 se studenti 2. ročníku naší školy zapojili do „Festivalu české a mezinárodní poezie,“ který se každoročně odehrává v desítkách měst celé České republiky na počest narození Karla Hynka Máchy (16.11.1810) a již několik let je počtem akcí nejrozsáhlejším festivalem poezie v naší zemi.

Festival byl založen v roce 1999 a v jeho rámci řada knihoven, literárních spolků, divadel a muzeí připravují literární večery, výstavy, divadelní představení a jiné zajímavé akce, na které je vstup zdarma.

V letošním roce jsme si ve spolupráci s Knihovnou na Vietnamské ulici připomněli italského básníka Danta Alighieriho s tématem vycházejícím z jeho asi nejslavnějšího díla Božská komedie. Název „literární dílny“ zněl „OD TEMNOTY KE SVĚTLU“ a náplní společného setkání bylo seznámení s obsahem díla, poslech, rozbor ukázky a recitace. Studenti dostali možnost projevit se i výtvarně. Část textu Božská komedie-Peklo zpěv V. v překladu O.F. Bablera a J. Zahradníčka přepsali studenti na chodník před vstupem do knihovny, což ocenili a obdivovali zejména čtenáři.

Studenti dané téma zpestřili i symbolickým černobílým oblečením. Celá akce proběhla úspěšně a nám nezbývá nic jiného, než se těšit na Festival poezie v příštím roce!

Studenti 2.B a vyučující českého jazyka a literatury Mgr. Bronislava Grebíková