Inflace! „Máme se bát?“ přednáška v rámci projektu „Experti do škol“

Experti do školDne 12. 12. 2023 se konala na naší škole přednáška na téma „Inflace! Máme se bát?“, která byla tentokrát určena pro druhé ročníky oboru Obchodní akademie. Přednášejícím byl Ing. Lukáš Jursa, ekonom zabývající se měnovou politikou.

Prezentace byla zaměřena na pochopení fenoménu inflace, který může mít významný dopad na ekonomiku a každodenní život občanů. Ing. Jursa vysvětlil základní pojmy spojené s inflací, jako je růst cenové hladiny a ztráta kupní síly peněz. Studenti získali lepší povědomí o tom, jakým způsobem inflace ovlivňuje jejich každodenní život. Prezentoval různé aspekty inflace, včetně jejích pozitivních a negativních dopadů na ekonomiku. Diskutoval o tom, jak mírná inflace může podporovat hospodářský růst, ale také varoval před případnými negativními důsledky v případě výrazného růstu cen. Dále poskytl studentům aktuální informace o inflační situaci v regionu a ve světě. Analyzoval aktuální trendy a ukázal, jaké faktory mohou ovlivnit další vývoj. Vysvětlil, jakým způsobem mohou ekonomové a finanční experti reagovat na inflační tlaky.

Celkově vzato byl výklad Ing. Lukáše Jursy informativní a interaktivní událostí, který studentům poskytl ucelený pohled na problematiku inflace. Doufáme, že získané poznatky jim pomohou lépe porozumět ekonomickým výzvám.

Ing. Petra Sedlářová