Jagello 2000

V květnu a v červnu 2022 se studenti všech 1. a 2. ročníků v rámci výuky ZSV zúčastnili besedy s Mgr. Janem Voralem, koordinátorem projektu Jagello 2000.

Spolek Jagello 2000 je hlavním českým subjektem veřejné diplomacie v oblasti bezpečnostní politiky a členství České republiky v Severoatlantické alianci, podílí se ale rovněž na projektech zaměřených na Evropskou unii.

Hlavním cílem spolku je zvyšování informovanosti laické i odborné veřejnosti o bezpečnostní politice a transatlantických vztazích.

V první části besedy pan magistr velmi zajímavým způsobem nastínil chod Jagella. Připomněl 2 hlavní projekty: Dny NATO v Ostravě a národní konferenci „Naše bezpečnost není samozřejmost“. Pro zájemce o letní brigády pohovořil i o možnostech pracovního uplatnění.

Další část besedy byla věnována dotazům ze strany studentů.

Pan Voral velmi odborně odpovídal na předem připravené i náhodné otázky.

Dozvěděli jsme se zajímavosti o gripenech, tancích, bezpečnostní politice České republiky, o české armádě, ..

Velké poděkování náleží   třídním ajťákům, díky kterým jsme vše zhlédli i prostřednictvím školní techniky.

Mgr. Jana Kondeková
Fotogalerie: Lucie Tomisová