Kulturně-historická exkurze do Vídně (02. 05. 2014)

Dne 02. 05. 2014 se studenti našich 1. a 2. ročníků zúčastnili exkurze do Vídně, bývalého hlavního města rakouského mocnářství. Všechno zorganizovaly paní profesorky Dagmar Richterová a Miroslava Majlišová.

Do autobusu jsme nastoupili krátce před 6. hodinou ranní. Zastávku jsme měli na Rohlence, kde jsme si doplnili své zásoby. Do Vídně jsme dorazili po 10. hodině. Začal „Maraton“!

Nejdříve jsme si prohlédli zajímavou architekturu pana Hunderwassera, pak Hofburg a Schönbrunn, sídla Habsburků, Gloriettu, kterou nechal vystavět Evžen Savojský, vítěz nad Turky v roce 1683. Dále jsme s paní průvodkyní navštívili Štěpanský dóm, kapucínský a augustiniánský kostel. Náš rozchod trval něco přes hodinu.

V 17 hodin jsme z Vídně odjížděli, naše krátké mezipřistání se opět uskutečnilo na Rohlence. Do Ostravy jsme přijeli v půl desáte večer.

Dne 06. 05. 2014 nás ve škole čekalo překvapení, paní profesorka Marie Sikorová, nám zúčastněným, rozdala pracovní listy. Téma? Rakousko-Vídeň. Kdo uspěl a odevzdal úkol včas, mohl si vylepšit skóre v dějepise.

Co na závěr? Mnozí z nás pojedou do Vídně, třeba příští rok, zase. Jen aby bylo zase tak příjemně, slunečno a teplo.