Maraton psaní dopisů leden 2024

V lednu 2024 se řada našich studentů opět zapojila do největší lidskoprávní akce na světě, Maratonu psaní dopisů.

Někdy i obyčejný dopis dovede změnit život a pomůže lidem, kteří jsou nespravedlivě pronásledováni a vězněni.

Tentokrát jsme svými podpisy podpořili národ Gudu v Torresově průlivu, vyslovili jsme nesouhlas s genocidou za podpory sociálních sítí, snažili jsme se podpořit bezpečné interrupce v Polsku, podpisy upozornily i na Ahmeda, který je nespravedlivě vězněn za to, že ve Spojených arabských emirátech upozorňoval na porušování lidských práv, dopisy směřovaly i do Tuniska na podporu aktivistky Chaimy, která se postavila proti převratu v zemi, odsoudili jsme i mučení v Čečensku kvůli sexuální orientaci.

Celkem bylo odesláno 273 dopisů (s 310 podpisy), které směřovaly do Austrálie, Ruska, Rakouska, USA, Polska. Do Tuniska byly dopisy naskenovány.

Poděkování náleží všem, kteří se do akce zapojili a svým podpisem přispěli k možné změně.

Poděkování patří i škole za proplacení poštovného ve výši 726 Kč.

Kontrolu dopisů provedli Břetislav Střaslička, Štěpán Kotala, Lukáš Lichý a Matyas Žurek ze 3.C.

Další osudy můžeme sledovat: zde

Mgr. Jana Kondeková, Mgr. Veronika Piterková.
Administrativní podpora Denisa Marejková, sekretářka školy.