Mediální gramotnost

9. května 2022 začal 6. ročník šesti týdnů na podporu pěstování mediální gramotnosti na českých školách.

Organizátorem je Jeden svět na školách.

Letošní týdny mediální gramotnosti doprovází i hravá jarní komunikační kampaň.

Do té se studenti 1.-3. ročníků všech studijních oborů zapojili v rámci výuky ZSV od 10. do 17. 5. 2022. V online kurzech s youtuberem Jankem Rubešem probrali dle většinového zájmu témata Dezinformace, Kyberbezpečí, Zpravodajství a Reklamu s marketingem.

Po absolvování kurzu každá třída získala certifikát.

Pokud se chcete i Vy trošku vzdělat v této problematice, podívejte se na web
pestujememedialnigramotnost.cz.

Můžete vybírat z pěti témat: Dezinformace aneb Jak nenaletět na fake news, Kyberbezpečí aneb Jak se lépe chránit v kyberprostoru, Zpravodajství aneb Jak poznat kvalitní zprávy od těch vylhaných, Marketing a reklama aneb Jak poznat reklamní manipulace, Sociální bubliny aneb Jak fungují mechanismy sociálních sítí.

Každý kurz trvá přibližně 40 minut. Pro zpestření můžete vybrat i bonus, který zabere asi 10 minut.

Jmenuje se Dezinformační hra aneb Zahraj si na šiřitele dezinformací a vyhraj volby.

Mgr. Jana Kondeková a studenti 1., 2. a 3. ročníků